Tuina

Tuina masáže jsou jedinečné svým účinkem, prověřeným tisíciletou historií. 

Využívá se pohledu celostní medicíny, kdy masér působí nejen na svaly, šlachy a měkké tkáně, ale také na síť akupunkturních drah (meridiánů). V Tuině se využívají akupunkturní body, které jsou dobře přístupné pomocí akupresury (stlačením prsty).

Celé ošetření svou specifickou stimulací uvolňuje síť energetických drah, jenž propojuje povrch s nitrem (vnitřními orgány), vrchní část těla se spodní částí, spojuje tělo a duši v jeden celek.

Tuina obsahuje celou škálu technik, některé - silnější mohou uvolnit silně zatuhlé svalstvo, jiné - jemné zase podpořit cirkulaci QI v enegetických drahách i hlubších vrstvách organismu.

Od ledna 2023 nabízím energetickou Tuinu - působení blízké kranio-sakrální terapii. Jedná se o působení pomocí přikládání prstů a rukou podél akupunkturních bodů a drah s  vědomým působením masérovy energie Qi. Jde tedy o kombinaci terapeutické masáže a Qigongu. Účinky jsou velmi zklidňující a mají výrazný uvolňující efekt na psychiku. Většina lidí si u nich usne, případně se dostane do stavu mozkových vln alfa (fáze těsně před usnutím), ve které lze velice dobře zvědomit příčiny / resp. souvislosti neustále se opakující myšlenkových témat, které nás trápí. Jedná se o hluboce relaxační masáž.


Po masáži lze ukázat jednoduchá (základní) cvičení protažení problematických partií na míru (nenahrazuje fyzioterapii), způsoby masáže nejdůležitější bodů a případné tipy pro úpravu životosprávy.

Při masáži dochází ke kombinaci masáže různých částí těla - zad a šíje, horních i dolních končetin, hrudi a břicha, plosek i hlavy.

Vše záleží na aktuálních obtížích a dohody s klientem.

Od jakých obtíží může Tuina pomoci?

- Bolavá záda, svaly, klouby 

- Migrény, bolesti hlavy

- Chronická únava 

- Nespavost 

- Psychické napětí, stres, nervozita 

- Trávení 

- Nadváha 

- Oslabený imunitní systém, opakující se nemoci    


Zabývám se Tuina masáží dle pana dr. Wang Fuyina, které jsem se naučil od Václava Lukeše.

V letech 2011-2018 jezdil do Česka pan dr. Wang Fuyin, aby zde šířil své umění, které předal Václavu Lukešovi, jehož později jmenoval svým osobním žákem (což je velká pocta, jelikož zpravidla se životní zkušenosti v tomto rozsahu předávají pouze v rámci rodiny.)

Návštěvy překládal a později pomáhal vědomosti shrnout i do knižní podoby pan Mgr. Vladimír Ando Ph.D., který se jako sinobiolog věnuje východní filosofii a zpracování čínských textů dodnes.

Václav Lukeš se profesionálně věnuje klinické praxi TČM od r.2012 v klinice Pivoňka a působí také jako lektor na 1. škole TČM. je zakladatelem Andao Institutu, školy čínských vnitřních a léčebných učení.

Tímto bych rád poděkoval všem výše uvedeným, že vyučují tyto metody Srdcem, že předávají své znalosti jak nejlépe umí a nic si nenechávají pro sebe :-)

Je mi ctí být součástí "rodiny" lidí, kde prioritou je prospěch společnosti jako celku a ne pouze finanční zisk jednotlivce.

Děkuji!